Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku odbyła się w SGGW w Warszawie uroczystość upamiętniająca ks. Stanisława Staszica .
W tegorocznej uroczystości, wśród wielu uczestników, obecni byli także przedstawiciele pracowników Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki oraz studentek i studentów Wydziału Socjologii i Pedagogiki: dr Wojciech Połeć, Julia Knut, Anita Kozłowska, Hubert Bagiński.
Ks. Stanisław Staszic zajmuje szczególne miejsce w historii SGGW. Był jednym z założycieli Instytutu Agronomicznego w Marymoncie, powołanego w 1816 r., z którego po kolejnych przekształceniach, powstała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Jako naukowiec, filantrop, działacz społeczny i wizjoner odegrał znaczącą rolę w tworzeniu instytucji edukacyjnych oraz gospodarczych na ziemiach polskich. W troskę o upamiętnienie tej postaci zaangażowały się Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Stowarzyszenie Wychowanków SGGW. Efektem tych działań było wzniesienie obelisku Stanisława Staszica na kampusie Uczelni. Pomnik autorstwa rzeźbiarza Stanisława Lipskiego odsłonięto w 1976 r.
Więcej szczegółów oraz zdjęć:
https://www.sggw.edu.pl/uroczystosc-upamietniajaca-ks-stanislawa-staszica-3/