19 marca br. gościliśmy na Wydziale Socjologii i Pedagogiki, w Katedrze Pedagogiki, emerytowanego profesora biologii środowiskowej Anisha Kumara Dua z Uniwersytetu Guru Nauak Dev w Indiach.
Profesor Dua przez dwadzieścia osiem lat pracował na Uniwersytecie, pełniąc funkcję Dziekana Wydziału Biologii (2021-2022), Kierownika Katedry Zoologii (2009-2012) i Wydziału do Spraw Młodzieży (2021-2022).
Brał udział w projektach społecznych organizowanych przez agendy ONZ, takie jak UNFPA (Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych), UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), UNAIDS (Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS), a także organizacji Art of Living.
W ramach wizyty na Wydziale Socjologii i Pedagogiki prof. Dua wygłosił wykład „The environment – outer and inner. How our inner state is reflected in attitudes to the natural world?" („Człowiek i środowisko. W jaki sposób stany wewnętrzne znajdują odbicie w stosunku człowieka do przyrody?"), jak również przeprowadził zajęcia warsztatowe pt. „How breathing techniques and meditation can support students and their goals" („Jak techniki oddechowe i medytacja mogą wspierać studentów w realizacji ich celów?").
Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi za inspirujące spotkanie, podzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz niezwykle wartościowe zajęcia dla naszej społeczności akademickiej!
(kliknij miniaturkę, aby zobaczyć powiększenie).