Salon Socjologiczny

Salon Socjologiczny w SGGW

Start >Salon Socjologiczny >Salon Socjologiczny w SGGW

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów Naszej Uczelni oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką społeczną na kolejny wykład otwarty w ramach Salonu Socjologicznego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wykład  pt.  „Verba docent, exempla trahunt. Czy polska szkoła może wychować świadomego obywatela? wygłosi prof. dr hab. Anna Landau- Czajka, socjolog i historyk.

Zapraszamy 21 kwietnia (czwartek) o godz. 14.00  do bud. 8 s.112.

Salon Socjologiczny to spotkania, których pomysłodawcami i organizatorami są  pracownicy Katedry Socjologii Wydziału Nauk Społecznych SGGW. Salon Socjologiczny, którego prelegentami są  uznani polscy i światowi socjologowie, staje się inicjatywą rozpoznawalną w środowisku akademickim. Celem spotkań jest upowszechnianie wiedzy społecznej oraz naukowa debata na temat istotnych problemów społecznych. Przedsięwzięcie objął Patronatem JM Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański oraz Zarząd Warszawskiego Oddziału Towarzystwa Socjologicznego

Informacje o prelegentce:
Prof. dr hab. Anna Landau-Czajka, socjolożka i historyczka, profesor Instytutu Historii PAN oraz Wydziału Nauk Społecznych SGGW.

Zajmuje się historią społeczną, historią stosunków polsko-żydowskich i historią kobiet. Jest autorką wielu artykułów i podręczników szkolnych oraz czterech monografii: W jednym stali domu. Koncepcje rozwiązania kwestii żydowskiej w publicystyce polskiej lat 1933-1939 (1998), Co Alicja odkrywa po własnej stronie lustra. Życie codzienne, społeczeństwo, władza w podręcznikach dla dzieci najmłodszych 1785-2000 (2002), Syn będzie Lech… Asymilacja Żydów w Polsce międzywojennej (2006), Polska to nie oni. Polska i Polacy w polskojęzycznej prasie żydowskiej II Rzeczypospolitej (2015). Książka Syn będzie Lech… Asymilacja Żydów w Polsce międzywojennej, otrzymała nagrodę „Klio” w 2007 roku.