Nabór na roczny staż
w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
edycja XXVI
PROFIL STAŻYSTY
Roczny staż skierowany jest do absolwentów oraz studentów (min. 3 roku) kierunków: psychologia, pedagogika oraz resocjalizacja (lub kierunków pokrewnych), zainteresowanych zdobyciem praktycznej umiejętności rozmowy psychologicznej z dzieckiem i nastolatkiem (z uwzględnieniem specyfiki rozmowy telefonicznej).
Poszukujemy osób posiadających:
Współpraca ze stażystami realizowana jest w formie wolontariatu.
Biuro, w którym obsługiwany jest Telefon 116 111, mieści się na 1 piętrze w budynku bez windy. Jest to jedyne utrudnienie odbywania stażu przez osoby z niepełnosprawnościami.
STAŻ
Staż rozpoczyna się 24 lutego 2018 roku trzytygodniowym okresem próbnym, po którym wybrani stażyści zostaną przygotowani do pracy w roli konsultantów telefonicznych. Okres współpracy określony w umowie wynosi 12 miesięcy.
Zapewniamy:
Stażysta poświęci stażowi łącznie przynajmniej 490 godzin.
W okresie próbnym stażysta zapozna się ze specyfiką pracy Telefonu Zaufania, m. in. słuchając rozmów doświadczonych konsultantów i biorąc udział w podstawowych szkoleniach.
W okresie właściwym do zadań stażysty należeć będzie udział w: dyżurach telefonicznych, zadaniach na rzecz programu, superwizjach oraz spotkaniach ewaluacyjnych, szkoleniach i warsztatach.
REKRUTACJA
Osoby zainteresowane podjęciem rocznego stażu w Programie Pomocy Telefonicznej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę prosimy o przesłanie CV oraz formularza zgłoszeniowego (TUTAJ) na adres e-mail: staz-pt@fdds.pl (I ETAP);
Wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału warsztacie rekrutacyjnym 24.02.2018 roku (II ETAP).
Maksymalna ilość miejsc na stażu: 20.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 lutego 2018r.
Staż realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski oraz Kulczyk Foundation
Szczegółowe informacje na temat praktyk można uzyskać u Pełnomocnika Praktyk dr Agnieszki Pawluk-Skrzypek.