Polityka jakości kształcenia Wydziału Socjologii i Pedagogiki SGGW powstała w oparciu o przepisy prawa, wewnętrzne regulacje SGGW oraz rekomendacje zawarte w Standardach i Wskazówkach dotyczących jakości kształcenia w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego ENQA i jest zgodna ze Strategią Rozwoju Wydziału.
Jakość kształcenia jest jednym z kluczowych elementów naszego działania i wyraża się w przyjętej misji, wizji oraz strategii rozwoju Wydziału. Prowadzenie badań naukowych, próby umiędzynarodowienia działalności, budowanie relacji w środowisku społecznym oraz współpraca z podmiotami funkcjonującymi na rynku pracy są działaniami wspierającymi i współkształtującymi proces kształcenia na Wydziale.
Celem głównym procesu kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz studiach podyplomowych jest zapewnienie edukacji na wysokim poziomie, tak aby nasi studenci i absolwenci:
Projakościowa działalność Wydziału Socjologii i Pedagogiki SGGW obejmuje:
Jakość kształcenia na Wydziale Socjologii i Pedagogiki SGGW wdrażana jest za pomocą Wewnętrznego Systemu Zapewnienia i Doskonalenia Jakości Kształcenia, spójnego z Systemem SGGW i podlega okresowym ewaluacjom.
Za zapewnienie i doskonalenie jakości kształcenia odpowiedzialni są wszyscy członkowie społeczności Wydziału: jego władze, pracownicy naukowi, dydaktyczni, techniczni i administracyjni oraz studenci.